Gönyű és Nagyszentjános
Frissítve:
2014. július 11.
Tisztelt Felhasználó!
Szolgáltatási díjtájékoztató
A Magyar Energetikai és Közműfejlesztési Hivatal határozata alapján Gönyű és Nagyszentjános településeken 2014.06.26-tól (nem visszamenőlegesen) a közműves szennyvízelvezetés és tisztítás szolgáltatásunkra az alábbi díjakat alkalmazzuk:
Alapdíj lakossági és nem lakossági felhasználó esetében: 345 Ft/hó + 27% Áfa
Fogyasztással arányos díj lakossági felhasználó esetében: 330 Ft/m3 + 27% Áfa
Fogyasztással arányos díj nem lakossági felhasználó esetében: 382,80 Ft/m3 + 27% Áfa
A fogyasztással arányos díj tartalmazza a vízterhelési díjat is. Tájékoztatjuk, hogy a vízszolgáltatás díja változatlan marad.
A víziközmű-szolgáltató szolgáltatási kötelezettsége és a szolgáltatás minőségéért való felelőssége a közműves szennyvízelvezetés és -tisztítás esetében a szolgáltatási ponttól a szennyvíz-befogadóba, illetve az átvevő rendszerébe történő bevezetéséig áll fenn.
Számlázási tájékoztató
A szennyvízelvezetési helyről a szennyvízelvezető műbe kerülő szennyvíz mennyisége méréssel, mérés hiányában pedig az adott helyen fogyasztott vízmennyiség alapulvételével állapítható meg.
A közműves szennyvízelvezetés és tisztítás díj bevezetése miatt mindkét településen teljes körű leolvasást végeztünk, hogy számláinkban az aktuális mérőállások szerepeljenek. Ahol nem tudtuk a mérőket leolvasni, ott 2014.06.26-ra átlagfogyasztás alapján becsléssel állapítottuk meg a mérőállást.
Mivel az adott települések eltérő számlázási ütembe (számla bal felső sarkában található adat) vannak besorolva, ezért eltérő az is, hogy a Felhasználó melyik számlában találkozik először közműves szennyvízelvezetés és tisztítás díjával. A közműves szennyvízelvezetés és tisztítás szolgáltatási díjának számlázási üteme megegyezik a vízszolgáltatás számlázásának ütemével.
Tájékoztató lakossági kedvezményekről
Lakossági felhasználóink a közműves szennyvízelvezetés és tisztítás díjának számlázásától vehetik igénybe a locsolási és állattartói kedvezményeket. A kedvezmények igénylését nyomtatványon kell a Szolgáltatóhoz benyújtani, aki a beérkezés után elbírálja a kedvezmény jogosságát. A nyomtatványokat és a kedvezmény igénylésének feltételeit megtalálja a weblapunkon z ügyfélszolgálat / díjak, kedvezmények menüpontban vagy a személyes ügyfélszolgálati irodáinkban. Az igénylőlapok dokumentumárunkban találhatók:
http://www.pannon-viz.hu/docstore/4.html
A 2014.07.31-ig beérkezett kérelmeket visszamenőleg 2014.06.26-tól, az utána beérkezett kérelmeket csak a beérkezés hónapjától tudjuk figyelembe venni. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a kedvezményeket évente 04.15-ig meg kell újítani, az utána beérkezett kérelmek igénylését elutasítjuk.
Győr, 2014. július
Tisztelettel:
Pannon-Víz Zrt.
Korábban
2013 november
Jelentős uniós támogatással, bruttó kétmilliárd-négyszázmillió forintból valósult meg a csatornázás Gönyűn és Nagyszentjánoson. A projektzárót csütörtökön tartották. A beruházásra az Új Széchenyi Terv adott lehetőséget és a megvalósítás érdekében létrehozott vízi közműtársulás több mint 1, 6 milliárd forintos támogatást nyert az uniós, illetve állami pályázati alapokból. A fennmaradó összeget saját forrásból, illetve a lakossági hozzájárulások révén teremtették elő. A kivitelezéssel az Euroaszfalt - Közgép-West Hungária Bau konzorcimot bízták meg, a mérnöki és műszaki ellenőri tevékenységet az OVIBER-FŐBER konzorcium-, míg a projektmenedzseri feladatokat a Forrás Unió Kft. látta el. A 2012. januárjában indult program során több mint 70 kilométeres csatornahálózatot építettek meg a kivitelezők. A két településen keletkező szennyvíz immár nem veszélyezteti a környezetet, a vízbázist, hanem zárt rendszerben, elsődlegesen gravitációs úton jut el a győri szennyvíztisztítóhoz. Ott, ahol a domborzati viszonyok megkövetelték, a szükséges átemelőket megépítették - az egyéb járulékos beruházásokkal, út-helyreállítási munkákkal egyetemben. Győr vonzáskörzetének települései közül.
Gönyű és Nagyszentjános kimaradt a csatornázási program korábbi szakaszából. A környezetvédelmi beruházás sokat késett, hiszen jó másfél évtizedig vártak rá a helybéliek. A projekt révén mintegy ötezer ember életminősége javult jelenősen. A két településen 1800 bekötéssel számolnak - döntően a lakosság, kisebb hányadban a cégek részéről. Ez a szám napról napra növekszik. A 90 napos türelmi idő után talajterhelési díjat kell fizetni azoknak, akik nem kötnek rá a hálózatra.
Nagyszentjános lakói türelemmel és megértéssel viselték a beruházással járó kellemetlenségeket, amiért köszönet illeti őket - hangsúlyozta Friderics Cecília. A polgármester elmondta, hogy a beruházás révén a falu mélyebben fekvő területein sem kell a jövőben attól tartani, hogy a belvizes időszakban problémát okoz a szennyvizek kezelése.
Ütemterv szerint teljesült a beruházás, és megvalósulásával az értékes dunai vízbázist veszélyeztető tényezőt sikerült semlegesíteni - jelentette ki Major Gábor gönyűi polgármester.
A győri gazdasági zóna nagyon fontos beruházásainak minősítette a projektet a térség országgyűlési képviselője. Kara Ákos úgy fogalmazott: maga annyira fontosnak tartotta a beruházást, hogy a korábbi választási programjában külön kiemelte megépítésén szükségességét és fontosságát.
Korábban:
2013 február
Gönyű és Nagyszentjános lakosságának évtizedes vágya vált valóra, idén februártól ráköthetnek a szennyvízcsatornára. A próbaüzemet megelőző műszaki átadás-átvétel sikeresen lezárult, február 11-én elkezdődött a szennyvízelvezető rendszer próbaüzeme.
Jó lenne, ha minél hamarabb, minél többen rákötnének a megépült rendszerre – tudtuk meg Zalka Csabától, a Pannon-Víz Zrt. szennyvízágazat vezetőjétől. Erre minden bizonnyal nem kell sokat bíztatni a két település lakosságát, régi vágyuk vált valóra a csatornázással.
Arra kérjük a felhasználókat, hogy a szennyvíz rákötéseket a 96/522-659-es telefonszámon jelentsék be munkatársaimnak. Szeretnénk minden egyes csatornabekötést működés közben ellenőrizni – fogalmazott Zalka Csaba. Inkább most a kezdeti időszakban derüljön ki, ha valami probléma van a csövekkel, például nem megfelelő a csatornabekötés lejtése. Nem az előírásoknak megfelelő lejtéssel, szakszerűtlenül megépített csatornabekötés jó néhány évig még rendben működhet, de a visszatorlódó szennyvíz, a zsír és szappan lerakódások egyre szűkíteni fogják a keresztmetszetet, ami előbb utóbb gondokat okozhat. Szeretnénk már most kiszűrni ezeket a rejtett hibákat. A próbaüzem alatt esetlegesen előforduló kivitelezési hibákat folyamatosan jelezzük a projekt műszaki ellenőrének, aki a hibákat garanciában javíttatja a kivitelezővel.
A hathónapos próbaüzem alatt nem kell csatornadíjat fizetni, hiszen a rendszer próbaüzemének költsége a szennyvízberuházás részét képezi.
Összesen 11 db közterületi szennyvízátemelő is tartozik a rendszerhez melyek üzemelését a Pannon-Víz Zrt. diszpécserközpontjából már figyelemmel lehet kísérni. Szükség szerint beavatkozni, akár szivattyúkat is indítani lehet. A rendszerrel kapcsolatos hibabejelentéseket a Pannon-Víz Zrt. éjjel nappali diszpécserszolgálatán lehet megtenni, a 96/311-753 telefonszámon.
A sikeres próbaüzem után a csatornahasználatról minden felhasználóval szerződést kötünk, melyet postai úton fogunk megküldeni. És még egy nagyon fontos dolog: mindkét település csatornarendszere elválasztó rendszerű, tehát csapadékvizet, belvizet, talajvizet a rendszerbe vezetni tilos, a rendszer kapacitása nem teszi lehetővé. Üzemeltetői részről mindent meg fogunk tenni, hogy a rendszert a felhasználók legnagyobb megelégedésére működtessük- fejezte be a tájékoztatást a szennyvízágazat vezető.
Képriport a gönyűi szennyvízcsatorna építésről. Az elkészült csatorna gerincvezetékeket kamerás vizsgálattal ellenőrzik.